Išmanūs žaislai šunims rinkoje nėra naujovė, todėl gyvūnų viešbutyje Barkvilis besisvečiuojančių šunelių dienai paįvairinti naudojame platų jų asortimentą. Vienuose šaldome maistą ar įvairius skanėstus, į kitus pridėjus skanumynų duodame ridenti ar vartyti, o išmanios dėlionės skatina šunelį nemenkai pasukti galvą aiškinantis kokį veiksmą reikia atlikti, norint pasiekti ten paslėptus skanumynus.

Buvo apmaudu, kai supratome, kad to paties negalime pasiūlyti Barkvilyje besisvečiuojančioms katėms – rinkoje esantys išmanūs žaislai katėms jų visai nedomino arba buvo nepatvarūs. Dėl to ėmėme ieškoti būdų, kaip patys galėtumėme pasigaminti kates intriguojančių žaislų. Tam idealus sprendimas tapo 3D spausdintuvu spausdinami žaislai. Jų principas paprastas – iškrapštyti skanėstus ar maistą žaislą ritinėjant. Tokio žaislio pirmoji testuotoja tapo jų kūrėjos Aistės katė Mila.

Milai tokie žaislai nebuvo naujiena, todėl išgauti skanėstus ji naudojo subtilią taktiką. Kartais atrodydavo, kad ji labai preciziškai ir paskaičiuodama judina žaislą ir jame esančius skanukus. Milos žaidimų rezultatas visada būna tas pats – tuščias žaislas. Po tokio saikingo ir prailgėjusio valgymo miegas tapo saldesnis ir jos skrandukas nustojo maištauti.

Sulaukus teigiamo Milos įvertinimo žaislas buvo pristatytas viešbutyje gyvenančioms katėms. Jis ypač patiko skanėstus ar maistą vertinančioms viešnioms, o pastebėjus jo universalumą sulaukė pasisekimo ir mažų šunelių tarpe. Pastarieji tiesiog tryško energija ir atkaklumu siekiant išgauti žaisle esančius skanėstus. Žiūrint kaip katės ar šunys žaidžia pradėjome pastebėti, kiek įvairių taktikų ir judesių jie naudoja skanėstams išgauti. Tai su nosimi ridena, tai į šonus stumdo, tai pasistato ir su letena paspaudusi laižo. Kiekvieną kartą suveikia vis kita judesių ar manevrų kombinacija. Darbas vyksta pilnu tempu iki paskutinio gabalėlio. Po to įsivyrauja tyla – tokia veikla taip išvargina, kad augintiniams norisi tik patogiai įsitaisius snausti.

Su laiku atsirado žaislo versija skirta ir didesniems šunims.

Papasakojus viešbučio klientams apie naują jų augintinių mėgiamą veiklą sulaukėme didelio susidomėjimo ir noro tokius žaislus įsigyti. Tai jų kūrėją Aistę paskatino tobulinti žaisliukų konstrukciją bei dizainą, kūrimo ir gamybos procese derinti įvairias spalvas ir  korpusą puošti skirtingais raštais.

Net jei kuris keturkojis ir sugadindavo tokį žaislą, jį gana lengvai galima atnaujinti pakeičiant atitinkamą detalę. Žaislas atspausdintas 3D spausdintuvu iš bioskaidaus PLA plastiko ir yra draugiškas aplinkai, dėl to patekęs į aplinką kartu su kitomis atliekomis prie tam tikrų sąlygų biologiškai suyra.

Šis žaislas tinka gyvūnams, kurie greit valgo ar ryja sausą maistą. Žaislas prailgina įprastinį valgymo laiką ir gyvūnui leidžia pasiekti daugiausiai pora maisto gabaliukų vienu metu. Dėl to sumažėja maisto atrijimo ar blogo virškinimo rizika.

Reiktų paminėti, kad nerekomenduojame tokio žaislo į daiktų naikinimą linkusiems augintiniams. Taip pat nereikėtų palikti augintinio vieno žaidžiančio su šiuo žaislu.

Apžiūrėti žaislus gyvai ir įsigyti jų galite gyvūnų viešbutyje Barkvilis.

Įsigyti žaislus internete galite paspaudus čia.